Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  липень 2020  »
пвсчпсн
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

ЗАХИСТ ПРАВ ПРОФСПІЛОК – НАША СПІЛЬНА СПРАВА

180089Представники обласної організації профспілки працівників освіти і науки України взяли участь у Всеукраїнській попереджувальній акції протесту профспілок, котра відбулася 16 травня в Ужгороді на виконання постанови Ради ФПУ від 29.03.2018 №Р-4-4 «Про наступ на права профспілок, у тому числі майнові».

Профспілковий захід проходив у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного суду, проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та обласної державної адміністрації.

Представники багатьох всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та територіальних профоб’єднань взяли участь у акції, чим засвідчили солідарну підтримку Закарпатської обласної ради профспілок.

В Україні зростає кількість випадків перешкоджання діяльності профспілкових організацій, переслідування профспілкових активістів, втручання в статутну діяльність профорганізацій.

Незважаючи на норми Конституції України влада продовжує вилучати профспілкове майно. Захоплюються навіть ті приміщення, де працюють профспілковці.

Шляхом ухвалення неправомірних рішень судів про відчуження об’єктів власності профспілок і визнання їх власністю держави у період 2011 2017 років у профспілок вилучено 40 майнових об’єктів.

Лише в 2014–2016 рр., відповідно до рішень судів, у Закарпатті, на Івано-Франківщині, Чернігівщині, Полтавщині були визнані за державою Будинки профспілок та будівлі навчально-методичних центрів. Тривають судові спори за будівлі профспілок Одеської, Хмельницької і Чернівецької областей.

Попередні звернення профспілок до Президента України, Кабінету Міністрів України, комітетів Верховної Ради України залишені без розгляду, більш того намагання влади прибрати до рук профспілкове майно посилюється.

Соціальний діалог в Україні, на жаль, виявився неефективний, оскільки влада нехтує нормами вітчизняного законодавства та міжнародного права. Це змушує профспілки вдаватися до активніших та радикальніших заходів.

Учасники профспілкової маніфестації в Ужгороді схвалили резолюцію, у якій вимагають від Президента України як гаранта Конституції покласти край намаганням судової влади в Закарпатті позбавити найчисельніше профоб’єднання регіону законного права на будинок, відібравши його в не правовий спосіб у власне користування; від Прем’єр-міністра України – скасувати розпорядження Уряду про передачу профспілкових об’єктів у державну власність, доручити Кабінету Міністрів України спільно із ФПУ підготувати й подати до Верховної Ради України законопроект щодо закріплення за профспілками належного їм майна.

У випадку невиконання цих вимог ФПУ звернеться до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу, а також продовжить збір підписів проти корумпованості судової системи України та організаторів судового рейдерства щодо майнових прав Профспілок.

У ході проведення акції профспілковці висловили невдоволення порушенню конституційних прав простих людей га гідну працю та достойну її оплату, освіту, медичне обслуговування й пенсійне забезпечення, вимагаючи від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, роботодавців встановлення у цьому році мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму, розміру посадового окладу(тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної зарплати; зниження непосильних для населення цін на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з платоспроможності заробітних плат, пенсій, стипендій; забезпечення права громадян на доступну й якісну медичну допомогу, запровадження загальнообов’язкового медичного соціального страхування і відновлення санаторно-курортного лікування працюючих (застрахованих осіб); невідкладного погашення заборгованості з виплати зарплати; недопущення зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їхнім представникам при прийнятті Трудового кодексу Верховною Радою України.

Сьогодні суди намагаються відібрати у профспілок будівлі й санаторії,

а завтра забиратимуть власне житло у громадян!

Тільки разом зможемо зупинити судове свавілля!

Тільки разом зможемо захиститинаші права та державні гарантії!

180090180091 180092

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 48 гостей на сайті