Новини ..::.. Перша перемога профспілки освітян

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  квітень 2020  »
пвсчпсн
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Перша перемога профспілки освітян

PDF Друк

Вона вимірюється 20-відсотковою надбавкою до зарплати

за престижність праці усім педагогічним працівникам

З метою відстоювання трудових, соціально-економічних прав та інтересів освітян  ЦК Профспілки працівників освіти і науки України прийняв рішення про проведення масових акцій протесту: 21 березня в столиці АР Крим, обласних центрах, м. Севастополі, а 22 березня – у місті Києві за участю організаційних ланок Профспілки.

 

Зважаючи на те, що виважені й обґрунтовані рішення можна прийняти за столом переговорів у процесі соціального діалогу, який найбільше сприяє вирішенню проблем, президія  ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки запросила голову облдержадміністрації В. А. Хоптяна 21 березня 2011 року зустрітися з профспілковим активом установ і закладів освіти області. Мета зустрічі – сприяння у вирішенні освітянських проблем, забезпеченні доступності дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної освіти у навчальних закладах та їх розвитку відповідно до ст.53 Конституції України, а також недопущення можливих порушень трудових і соціально-економічних прав працівників освіти.

На превеликий жаль, зустрічі не відбулося. Даремно освітяни чекали керівника обласної держадміністрації. І жодного пояснення не отримали, крім того, що голова поїхав у Київ.

У той же час, заходи у рамках акції у формі зустрічей, освітянських віче, мітингів в інших областях відбулися.

Вже вкотре обговоривши наболілі питання у колективі  профспілкових активістів, прийняли рішення, що залишають за собою право на акції протесту з метою вирішення проблем освітян області, про що буде розглянуто на позачерговому засіданні ради обласної організації профспілки. І з такими переконаннями вирушили до Києва.

У Всеукраїнській акції протесту, яка відбулася 22 березня 2011р. у столиці України біля будівлі Кабінету Міністрів України взяли участь 70 представників від багатотисячної організації профспілки освітян Тернопільщини.

Наша делегація разом з іншими учасниками акції зібралися біля стін ФПУ і рухалась ходою від Майдану до будинку Уряду, до нас приєдналися ті, хто чекав біля стадіону Лобановського. Учасники Всеукраїнської акції протесту розташувалася усюди – обабіч дороги, в Маріїнському парку, напроти і біля самої будівлі.

Протестуючі тримали гасла: «За працю – гідну зарплату!», «Освітяни – за підвищення  рівня соціальних стандартів», «Величину першого тарифного розряду ЄТС – на рівень мінімальної зарплати!»,  «Освіті – державну турботу», «Освітянам – гідне життя!» та інші.

Основні вимоги, з якими приїхали до Києва, – виконання Указу Президента України Віктора Януковича «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», ставку першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – на рівень діючої мінімальної зарплати зі збереженням відповідних міжтарифних і міжпосадових коефіцієнтів, поширення 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників.

Адже нинішнє складне соціально-економічне становище працівників галузі зумовлено значною мірою недосконалими чинними умовами оплати праці.

Сьогодні розмір посадових окладів працівників освіти, як  і інших галузей бюджетної сфери, визначається на підставі встановленої Кабінетом Міністрів України фіксованої величини посадового окладу  працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, значно нижчої  від мінімальної заробітної плати (65%).

Це негативно впливає на  розмір заробітку працівників,  спричиняє "зрівнялівку" в  оплаті праці висококваліфікованих спеціалістів та робітників простої праці.

Соціально несправедливим і таким, що  не відповідає задекларованій меті підвищення престижу педагогічної праці, є запроваджений Урядом  порядок встановлення  20-відсоткових надбавок лише окремим категоріям педагогічних працівників.

Представників від організаторів і учасників акції разом із заступником голови ФПУ Сергієм Кондрюком, головою Профспілки працівників освіти і науки Георгієм  Трухановим запросили до будівлі Уряду. Переговори з представниками секретаріату Кабміну тривали більше години.

І, як стало відомо, Кабінет Міністрів прийняв на засіданні 23 березня постанову, якою встановив надбавки педагогічним працівникам дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів , вищих навчальних закладів I-III рівнів акредитації, інших установ і закладів незалежно від відомчого підпорядкування.

Надбавка педагогічним працівникам встановлена в розмірі 20% посадового окладу (ставки зарплати).

Надбавка встановлюється на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником.

Прийнята постанова розширює перелік педагогічних працівників, які будуть отримувати надбавку, та дозволить ліквідувати соціальну нерівність в оплаті праці серед педагогічних працівників навчальних закладів.

Водночас Уряд визнав такою, що втратила чинність постанову від 5 жовтня 2009 року №1130 «Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам, майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I-III рівнів акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників».

Реалізація постанови сприятиме підвищенню якості освіти шляхом стимулювання педагогічних працівників усіх навчальних закладів та зніме соціальну напругу у колективах, яка виникла після введення в дію вище згаданої постанови від 5 жовтня 2009 року №1130.

Постанова набирає чинності з 1 вересня 2011 року.

Як повідомили у Кабміні, питання Єдиної тарифної сітки буде розглядатися після аналізу виконання Державного бюджету за результатами І кварталу поточного року.

Переговорний процес профспілок з органами влади триває.

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 96 гостей на сайті