Новини ..::.. ЗАСІДАННЯ ТРИСТОРОННЬОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  грудень 2018  »
пвсчпсн
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

ЗАСІДАННЯ ТРИСТОРОННЬОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ

PDF Друк

170108Голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмила Мокей взяла участь у черговому засіданні Тернопільської обласної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 27 квітня 2017 року у приміщенні ПАТ «Тернопільгаз» (організація роботодавців Тернопільської області).

Для участі у роботі засідання було запрошено начальника управління Держпраці у Тернопільській області Рус Н.О., начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Тернопільській області Хаварівського І.В., начальника відділення Національної служби посередництва й примирення у Тернопільській області Шершньову Н.М., технічного інспектора праці Тернопільської обласної ради профспілок Марчука М.М., заступника начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Зварич Г.В., представників ЗМІ.

Члени тристоронньої ради обговорили та прийняли рішення з наступних питань:

  1. - Про стан запровадження мінімальної заробітної плати та перспективи проведення реформи оплати праці;
  2. - Про стан охорони праці та виробничого травматизму на підприємствах, в організаціях та установах області.

У ході обговорення інформації про реформу оплати праці голова обласної організації Л.І.Мокей зупинилася на актуальних питаннях, котрі на даний час хвилюють освітян. Зокрема на питаннях незабезпечення фінансуванням установ і закладів освіти, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, необґрунтованого скорочення непедагогічних працівників з метою економії коштів, масових відправлень їх у відпустки без збереження заробітної плати тощо. Людмила Іванівна запропонувала тристоронній раді рекомендувати голові Тернопільської ОДА Степану Степановичу Барні вилучити пункт 13 Заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, економного та раціонального використання бюджетних коштів, дотримання суворої бюджетної дисципліни, упорядкування мережі бюджетних установ, які фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів, у 2017 році, затверджених розпорядженням голови облдержадміністрації від 22 грудня 2016 року №755-од, яким зобов’язано місцеві органи управління освітою провести   скорочення працівників загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів «щонайменше на 10 відсотків». «Така вказівка є грубим втручанням державних органів влади у роботу місцевого самоврядування, а також некоректною щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 р. №710 по відношенню до комунальних навчальних закладів. Окрім того, такі дії ніяк не співпадають із заявами урядовців про недопущення фактів переведення працівників на скорочену тривалість робочого часу, скорочення чи направлення їх у відпустки без збереження заробітної плати, виплати зарплати у розмірі менше мінімальної. Виходить, що підняли заробітну плату одним за рахунок інших. Ми зверталися до очільника Тернопільщини з проханням припинити ініційоване владою скорочення працівників, переведення їх на неповну зайнятість, але отримали формальну відписку, що такі заходи є виконанням норми Закону України від 24.12.2015 №911-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», - зазначила Л.І.Мокей. Вона також зауважила, що норма згаданого закону носить разовий характер і не може застосовуватися щорічно. Адже це лише унеможливить належну діяльність навчальних закладів, значно погіршить у них санітарний стан, що неприпустимо у тих місцях, де перебувають діти, а також призведе до порушення трудових прав працівників через виконання невластивих для їхніх посад функцій та понаднормове збільшення площ для обслуговування.

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті