Новини ..::.. НОВИНИ З ЛАНОВЕЧЧИНИ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  грудень 2018  »
пвсчпсн
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

НОВИНИ З ЛАНОВЕЧЧИНИ

PDF Друк

17000002Семінар профспілкового активу освітян Лановеччини за участю голови, заступника та юрисконсульта обласної організації профспілки працівників освіти і науки України відбувся 17 травня 2017 року.

Про дії галузевої Профспілки, спрямовані на здійснення соціально-економічного захисту спілчан у період змін освітнього законодавства та перспективи діяльності організації на сучасному етапі розповіла присутнім головам первинних профорганізацій установ і закладів освіти Лановецького району голова обласної організації Людмила Мокей.

На семінарі розглянули важливе питання соціального діалогу як інструмента соціального миру, забезпечення балансу соціально-економічних інтересів працівників і роботодавців, сприяння взаєморозумінню між ними, запобігання конфліктам. «Основою соціального партнерства є колективний договір (угода)», - зазначила при спілкуванні із профактивом заступник голови Оксана Піхурко. Вона зупинилася на положеннях законів «Про соціальний діалог в Україні», «Про колективні договори і угоди», які й визначають правові засади організації та порядку ведення соціального діалогу в Україні з метою вироблення та реалізації державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин та забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві, а також розробки та укладення колективних договорів й угод, які допомагають цьому.

Змістовно та на конкретних прикладах юрисконсульт обласної організації Степан Кушик пригадав профспілковим активістам повноваження виборних органів первинних профорганізацій та гарантії їх діяльності. Ще раз обговорили питання, які адміністрація повинна узгоджувати з профкомітетом, та порядок здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства.

Присутні на семінарі отримали друковані матеріали Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України , зокрема збірники «Актуальні аспекти законодавства про пенсійне забезпечення» та «Звернення обласної організації профспілки за 2016 – І квартал 2017 року».

Голова районної організації ознайомила актив із планами по оздоровленню членів профспілки та їхніх дітей у літній період.

Голови первинних профорганізацій цікавилися також порядком надання щорічних основних та соціальних відпусток, виплати допомоги у зв’язку із тимчасовою непрацездатністю. Голова первинної організації ДЮСШ Світлана Савчук порушила проблему щодо низького рівня заробітної плати працівників ДЮСШ та недостатнього фінансування навчально-спортивної роботи та матеріальної бази спортивних шкіл. «Якщо порівняти педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл та працівників ДЮСШ, то тренери спортивних шкіл мають більше тижневе навантаження, меншу відпустку, не мають права виходу на пенсію за вислугу років, не отримують доплати в розмірі 20 % за престижність праці, беруть участь у змаганнях, які можуть відбуватися у вихідний день – неділю та ще й за межами своїх міст. При цьому кошти на відрядження отримують невчасно, а то й зовсім не отримують», - зазначила Світлана Василівна. Вона звернулася до керівництва обласної організації профспілки щодо сприяння вирішенню питання про віднесення посад працівників ДЮСШ, зокрема тренерів-викладачів, інструкторів-методистів, заступників з навчально-тренувальної роботи та директорів до педагогічних, що буде означати поширення на них умов оплати праці працівників закладів освіти, при цьому залишивши стимулюючі доплати та надбавки за підготовку і удосконалення спортсменів вищих категорій.

На завершення семінару його учасниками було напрацьовано рекомендації щодо подальших дій як районної, так і обласної організацій галузевої Профспілки.

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті