Новини ..::.. НОВИНИ З КРЕМЕНЕЧЧИНИ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  грудень 2018  »
пвсчпсн
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

НОВИНИ З КРЕМЕНЕЧЧИНИ

PDF Друк

170131«Дозвольте висловити велику вдячність за вашу активність, стійкість, професійну єдність, яка неодноразово підтверджена та підтверджується й сьогодні вашою стовідсотковою присутністю», - такими слова голова обласної організації Людмила Мокей розпочала спілкування із профактивом освітян Кременеччини у ході проведення 25 травня 2017 року Дня Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України у Кременецькому районі.

На початку заходу голова районної організації Лілія Чечуріна вручила дипломи та грошові винагороди переможцям конкурсу з охорони праці, привітала присутніх із славним християнським святом Вознесіння Господнього, завершенням навчального року.

Після урочистої частини захід продовжив свою роботу у формі семінару – навчання. Питання для розгляду були такими ж як і для профактиву сусідньої Лановеччини. Зокрема, з допомогою голови , заступника та юрисконсульта обласної організації проаналізували дії галузевої Профспілки, усіх її ланок, спрямовані на соціально-економічний захист спілчан у період кардинальних реформ; говорили про роль та значення цивілізованого соціального діалогу - основи та передумови прийняття будь-яких владних рішень у країнах Європи, що так важливо у період інтеграції України у європейський простір; зупинилися на основних його принципах; розглянули основні положення Законів України «Про соціальний діалог в Україні» та «Про колективні договори і угоди»; пригадали повноваження виборних органів первинних профспілкових організацій та гарантії їх діяльності; ознайомилися із новинками у трудовому законодавстві.

Пригодилися для цього друковані матеріали Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України (збірники «Актуальні аспекти законодавства про пенсійне забезпечення» та «Звернення обласної організації профспілки за 2016 – І квартал 2017 року»).

Прикладом належного соціального партнерства є налагоджена співпраця голови районної організації профспілки Лілії Чечуріної та начальника відділу освіти Кременецької райдержадміністрації Володимира Мороза, який взяв участь у тривалій роботі профспілкового заходу, ознайомив присутніх із станом фінансування навчальних закладів району, зупинився на проблемних питаннях та запевнив освітян, що при виході у чергову відпустку усі отримають заробітну плату у тих розмірах, які вимагає чинне законодавство, одночасно із виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення. «Проблемою у нас є забезпечення необхідними коштами для утримання навчальних закладів, у т.ч. і виплати зарплати для обслуговуючого персоналу. Тому ми змушені були провести заходи з економії, однак, вважаю, вони не вплинуть серйозно на матеріальне становище цієї категорії працівників, оскільки ми обійшлися лише переведенням частини з них із постійної основи на сезонну. Після скорочення усі стануть на облік у центр зайнятості, отримуватимуть державну допомогу, а потім знову повернуться на роботу у навчальні заклади», - запевнив начальник відділу.

Педагоги Кременеччини за хорошу підготовку учнівської молоді та успіхи школярів у олімпіадах й конкурсах премійовані відділом освіти, приємно вражає розмір таких премій (від 2 до 14 тисяч гривень). Погодження наказу про преміювання учителів із профспілкою – це також свідчення належної співпраці та дотримання норм чинного законодавства. Голови первинних профорганізацій, присутні на семінарі, мали змогу ще раз висловити подяку начальнику районного відділу освіти за зміцнення статусу учителя у Кременецькому районі.

Дещо інші настрої мали присутні лідери профорганізацій навчальних закладів Кременця, міста обласного значення. Це, мабуть, пояснюється тим, що міський відділ освіти пробує «по-своєму» оптимізувати мережу шкіл та, навіть, класів, видавши наказ про заборону створення у загальноосвітніх закладах 10 класів чисельністю менше ніж 16 учнів. Тому, користуючись присутністю юриста Степана Кушика, консультувалися про законні підстави таких дій освітян – управлінців.

Головний спеціаліст міської ради Наталія Ященко намагалася пояснити такі дії відділу освіти необхідністю оптимізації навчальних закладів відповідно до фінансових можливостей громади. Вона також зазначила, що «профспілка – одна із найбільших демократичних професійних організацій в нашому суспільстві, тому ми будемо налагоджувати стосунки взаєморозуміння і належного соціального діалогу з врахуванням позицій та інтересів обох сторін».

Профспілкові активісти ставили багато різних запитань, порушували актуальні проблеми. Так освітян Почаївської ОТГ (голова профорганізації Почаївської ЗОШ І-ІІІ ст. Гичка Г.І.) хвилює нижчий порівняно із іншими територіальними громадами рівень надбавки за престижність педагогічної праці, а також зниження його без попередження працівників завчасно.

Голова Лопушненської ЗОШ І-ІІІ ст. Мулик В.М. висловив невдоволення щодо змін у пенсійному законодавстві, зокрема скасування пільгової пенсії з 1 січня 2018 року, анонсованими Урядом.

Лунали невдоволення також «зрівнялівкою» в оплаті праці кваліфікованих та некваліфікованих спеціалістів, у т.ч. медичних працівників шкіл.

Учасники напрацювали пропозиції подальших дій профспілкових організацій, обговорили питання оздоровлення працівників та їхніх дітей у рамках програми обласної організації «Спілчани. Здоров’я і дозвілля».

170132170133170134

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 28 гостей на сайті