Новини ..::.. «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти»

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  березень 2019  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

«Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти»

PDF Друк

170147Україна стала на шлях європейського розвитку. І система освіти сучасної Української держави також шукає європейські орієнтири. На мою думку, бути європейцем - це не лише отримувати європейську заробітну плату, а, в першу чергу, по-іншому сприймати світ: бачити в кожній людині особистість, мати можливість чесно заробити, бути вільною людиною, плекати повагу до оточуючих та до себе.

7-8 червня 2017 року в Києві відбулася друга частина Медійної платформи – «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти».

Захід вдруге проводять Профспілка працівників освіти і науки України спільно з Фондом Фрідріха Еберта в Україні (Німеччина). Метою його є систематизація та поглиблення знань учасників про євроінтеграційні процеси в Україні.

Цьогоріч учасниками медійної платформи стали 25 представників з усієї України – вчителі, викладачі, профспілкові активісти.

Модератором медійної платформи став Богдан Ференс, який представляв парламентський Комітет з питань європейської інтеграції.

З вітальним словом до учасників звернулися Сергій Романюк – заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України, який окреслив основні проблеми та виклики, які стоять перед освітянами у процесі реформування освіти, та керівник Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Маттес Бубе, який підтримав освітян у прагненні навчатися, отримувати практичні знання та міжнародний досвід для використання його у своїй роботі в Україні.

День перший розпочався зі знайомства з Представництвом ЄС в Україні, новими проектами та програмами, які сьогодні реалізуються в країні.

Директор Платформи громадянських ініціатив Анатолій Куцевол провів сесію «питання-відповідь» щодо можливостей, які відкриваються для освіти через прийняття безвізового режиму, та окреслив виклики, які сьогодні стоять перед українцями. Серед них, зокрема, шкала європейських цінностей, відхід від існуючої моделі співжиття, де за все дбає хтось, і націлив освітян бути більш впевненими і вимоглими до себе та суспільства.

Ірина Стаднійчук з відділу преси та інформації Представництва ЄС поділилась інформацією про те, якими можливостями можна скористатися освітянам в регіонах для подальшої співпраці.

Практичну панель провів координатор з питань комунікацій Тімо Лінсенмайер, який розповів про всесвітню кампанію Інтернаціоналу Освіти «Єднаймося заради якісної освіти», що була започаткована у 2015 році, її проектування та форми проведення на різних континентах.
З презентацією про міжнародну діяльность Профспілки працівників освіти і науки України та її інтеграцію до європейського профспілкового руху виступила завідувачка міжнародного відділу ЦК Профспілки Катерина Малюта-Осаулова.

Не менш цікавим та насиченим був другий день медійної платформи.

Учасники мали велику честь спілкуватися із Надзвичайним та Повноважним Послом Фінляндії в Україні паном Юха Віртаненом.

Пан Посол розповів, що початкова та загальна середня освіта в Фінляндії є безкоштовною і обов’язковою для всіх. Але для кожного учня встановлюються індивідуальні цілі.Професія педагога є досить престижною у Фінляндії, а рівень оплати праці на 10-15 % вищий, аніж середня заробітна плата у країні, однак у суспільстві це сприймається найперше не як професія, а як покликання. У Фінляндії немає рейтингів вчителів, тестових завдань. Основне – це довіра, яка склалася між учнями, батьками та вчителями. В учнів розвивають, перш за все, персональні навички, креативність та моральність.

Про власний досвід викладання в Польщі розповіла викладачка з Київського національного університету імені Тараса Шевченка Юлія Нестеряк. Вона поділилася методиками викладання у Польщі та показала на практиці кілька вправ зі скарбнички активних методів навчання.

Дуже цікавою була презентація експерта у сфері візуальних комунікацій Андрія Шевчука. Він ознайомив із прийомами сучасної подачі інформації для кращого сприйняття аудиторією. Також додав до практичної частини роботи презентаційні матеріали та корисні ресурси.

Загалом учасники медійної платформи здобули багато нової цікавої інформації, яка їм стане у пригоді в подальшій діяльності. Сама атмосфера проведення такого навчання: креативна, особистісно зорієнтована, інноваційна, захоплива – спонукала до творчості, пошуку нових ідей та поширення серед освітянського загалу знань про ідеї європейської освіти.

Висловлюю щирі слова вдячності Тернопільській організації профспілки працівників освіти і науки за надану можливість бути учасником такого інноваційного заходу. І сподіваюсь, що українська освіта знайде свій шлях національного поступу з метою розбудови нової європейської держави.

Неоніла Дзюба, учасник медійної платформи

«Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти»

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 68 гостей на сайті