Новини ..::.. РЕФОРМУЄМО РАЗОМ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  березень 2019  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

РЕФОРМУЄМО РАЗОМ

PDF Друк

170161Тернопільщина — лідер в Україні за кількістю об'єднаних територіальних громад – 36 ОТГ. За півтора року впровадження адміністративно-територіальної, і, поряд з нею, освітньої реформ головами структурних ланок Профспілки працівників освіти і науки України, керівниками органів управління освітою, навчальних закладів напрацьовано чималий досвід подолання труднощів, розв’язання проблем, налагодження дієвої співпраці в інтересах галузі освіти та її працівників.

Саме тому за ініціативою Вінницької та Тернопільської обласних організацій Профспілки 14-16 червня відбувся візит делегації профспілково-управлінського активу освітян Вінниччини на чолі з головою ВООП С.Г.Пугачовим на Тернопілля з питань обміну досвідом щодо забезпечення ефективної співпраці виборних профспілкових органів та управлінських структур освітньої галузі в умовах запровадження адміністративно-територіальної реформи. До складу делегації ввійшли голови районних (міських) організацій Профспілки працівників освіти і науки України, керівники відділів освіти райдержадміністрацій та ОТГ.

14 червня гості з Вінниччини знайомились з тими змінами, які відбулися внаслідок реформ на Підволочищині. Спочатку відвідали нещодавно збудовану школу в Скориках: індивідуальне опалення, стадіон, майстерні, світлі сучасні класи, просторі коридори. Голова Скориковської сільської ради З.Б.Потіха, директор школи Г.І.Трач розповіли, що школа має свого мецената – очільника ТОВ "Україна" Олега Крижовачука, відповіли на запитання присутніх щодо бачення перспектив розвитку цього закладу та освітньої галузі в громаді загалом.

Власним досвідом з упровадження реформ також поділились начальник відділу освіти Підволочиської селищної ради С.С.Мотика, голова ревізійної комісії Тернопільської обласної організації Профспілки, заступник головного бухгалтера відділу освіти Підволочиської селищної ради О.С.Монартович, начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації О.З.Хома.

Питання створення відділів освіти, методичних служб в громадах, надання ними необхідних послуг, збереження позашкільних навчальних закладів було розглянуто на зустрічі з керівництвом Скалатської ОТГ, яка була створена найпершою на Тернопільщині. Тому усі законодавчі, юридичні питання вирішувались «на марші» – спільно зі становленням громади.

Начальник відділу освіти Скалатської ОТГ Т.П.Добенька підкреслила, що консультації ТОКІППО, управління освіти і науки облдержадміністрації, активна участь районної й обласної організацій Профспілки допомагали вирішити багато гострих питань.

Спілкування продовжилося у Збаражі, де про можливості надання відділами й методслужбами районних державних адміністрацій послуг закладам освіти ОТГ гостям розповіла начальник управління освіти, молоді та спорту РДА С.С.Демах, яка після закінчення спілкування запросила усіх на двогодинну екскурсію Збаразьким замком.

15 червня відбулась зустріч освітян Вінницької області з керівниками Тернопілля – головою обласної ради В.В. Овчаруком та заступником голови облдержадміністрації Ю.З.Юриком, на якій наголошувалося, що в умовах реформи децентралізації освіта займає одне з основних місць.  Адже саме освітня галузь надає чи не найбільше послуг, якими користуються жителі міст, сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад.

Відвідання Марійського духовного центру у с.Зарваниця та зустріч з учасниками літньої духовної школи «Йосип Сліпий – духовний борець за Українську державність» – заступником начальника управління освіти і науки ОДА Г.В.Зварич, працівниками відділу освіти Теребовлянської РДА (начальник відділу – Й.П.Кацан), директорами шкіл, які цей відділ обслуговує, головою районної організації Профспілки Д.М.Слободянюком продовжили програму другого дня візиту. Також 15 червня освітяни Вінничини зустрілись з керівництвом Микулинецької ОТГ, головами районних, Чортківської міської профорганізацій Тернопільщини.

Підсумки побаченого було підведено на зустрічі за круглим столом керівників органів управління освітою та голів районних (міських) організацій профспілки 16 червня.

Голова Тернопільської обласної організації Профспілки Л.І.Мокей наголосила на необхідності активної участі представників Профспілки у плануванні та реалізації усіх суспільно важливих проектів, налагодженні співпраці влади й Профспілки у питаннях реформування освіти. Таку позицію підтримали усі присутні.

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 48 гостей на сайті