Новини ..::.. ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ: ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО ВИЗНАННЯ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  лютий 2019  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОШКІЛЛЯ: ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ ДО ВИЗНАННЯ

PDF Друк

170215День працівників освіти – офіційне професійне свято, яке відзначається на державному рівні. Однак працівники дошкілля послідовно обстоюють своє, окреме свято. Чому так? Коли ж виникла ініціатива відзначати окремо Всеукраїнський День дошкілля?

Неофіційно відзначати День дошкілля почали 2006 року з ініціативи загальноукраїнських видань для працівників дошкільної освіти. Прагнули звернути більше уваги на дитячі садки і на дошкільне дитинство в цілому.

5 листопада 2010 року відбувся І Всеукраїнський з’їзд педагогічних працівників дошкільної освіти (наказ МОН України від 20.08.2010 № 828), на якому учасники прийняли резолюцію з 10 пунктів, з-поміж яких було схвалено підтримати ініціативу освітян щодо створення Всеукраїнської Асоціації працівників дошкільної освіти та створення регіональних Рад керівників дошкільних навчальних закладів, а також щодо щорічного відзначення 3 листопада Дня Дошкілля України.

Відтоді на загальнодержавному рівні свято почали відзначати 2011 року на виконання постанови КМУ «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року» від 13.04.2011 № 629 (втратила чинність 20.03.2014) та резолюції І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти.

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» була заснована на установчій конференції 8 червня 2011 року. З тих пір її голова Ніна Омельяненко послідовно обстоює встановлення Дня дошкілля. 23 березня 2012 року Асоціація звернулася з листом до МОНмолодьспорту, в якому запропонувала відзначити 27 вересня День працівників дошкільної освіти на всеукраїнському рівні. Саме така дата фігурувала в календарі державних свят і пам’ятних дат як День вихователя і всіх дошкільних працівників. Ініціатори прагнули: привернути увагу до спільноти педагогів-«дошкільників», підвищити престижність професії, популяризувати роботу працівників дошкільної освіти. Та все ж дата святкування залишилася несталою, припадаючи на останню п’ятницю вересня. Зазвичай основні заходи відбувалися в приміщенні Київського міського палацу дітей та юнацтва, де проводили розширене засідання Колегії МОН, нагороджували педагогів дошкільної освіти, демонстрували здобутки галузі.

У 2016 році Асоціація працівників дошкільної освіти ініціювала, а МОН розробило проект Указу Президента України «Про Всеукраїнський День дошкілля». Первісно у проекті датою відзначення обрали 27 вересня, та зрештою приурочили до свята Віри, Надії, Любові та Софії — 30 вересня. Під час урочистостей 23 вересня 2016 року заступник міністра Павло Хобзей висловив сподівання, що Президент підпише Указ. 12.10.2016 КМУ схвалив проект Указу, після чого очікували підпису Президента. Однак Адміністрація Президента України відхилила його.

Отже хоча офіційно державним святом День Дошкілля в Україні не став, його продовжують відзначати. Зазвичай урочистості на місцевому рівні проходять по-різному: тижнем дошкільної освіти, різними конкурсами. У кожному дошкільному закладі вже склалася своя традиція святкування: свято за участі всіх працівників, дітей та їхніх батьків, представників громадськості і благодійників, віншування найкращих працівників і ветеранів галузі, виставки творчих робіт дітей та працівників ДНЗ, мистецькі фестивалі, дні відкритих дверей, благодійні акції на користь дошкільних закладів, соціально незахищених сімей, хворих дітей, майстер-класи, семінари, практикуми, тренінги, ділові ігри тощо. Серед спеціальних заходів — мультимедійні презентації перспективного досвіду роботи, випуски інформаційних збірників/бюлетенів, створення відеофільмів про кращі місцеві ДНЗ, символічні посвяти молодих спеціалістів у професію, фахові конкурси.

Урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля цього року відбудуться 22 вересня у Київському міському палаці дітей та юнацтва. Організовують спільно МОН України та Асоціація працівників дошкільної освіти. У програмі: нагородження переможців всеукраїнських конкурсів, святковий флешмоб для освітян, виставка навчальної літератури та інше. (джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1458-vseukranskiy-den-doshkllya-ternistiy-shlyah-do-viznannya?ustp=W)

Профспілка освітян Тернопільщини вітає усіх, хто причетний до дошкільної освіти, із святом. Висловлюємо щиру подяку працівникам дошкільних навчальних закладів за щоденне віддане служіння улюбленій справі, терпіння, мудрість, наполегливість і професіоналізм. Нехай ваша праця, дорогі «дошкільники», буде належно поцінована державою, батьками вихованців та усім українським суспільством. Бажаємо родинного тепла, взаєморозуміння, бажання жити і творити! Миру на рідній землі!

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 56 гостей на сайті