Новини ..::.. НА КОЛЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОАНАЛІЗОВАНО СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ ТА ЇХ ГОТОВНІСТЬ ДО БЕЗПЕЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  лютий 2019  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

НА КОЛЕГІЇ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПРОАНАЛІЗОВАНО СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ОБЛАСТІ ТА ЇХ ГОТОВНІСТЬ ДО БЕЗПЕЧНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

PDF Друк

170222Участь у засіданні колегії, яке відбулося 29 вересня, взяли: заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС Державної служби України з питань праці Микола Радіонов та запрошені – директор Тернопільської обласної комунальної установи «Відділ соціального розвитку при управлінні освіти і науки обласної державної адміністрації» Ярослав Юрків, голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Людмила Мокей, керівники місцевих органів управління освітою.

На сьогодні в області функціонує 760 загальноосвітніх, 480 дошкільних, 20 професійно-технічних, 67 позашкільних, 30 вищих навчальних закладів, 9 обласних освітніх установ. Опалення закладів здійснюється від централізованих міських та сільських тепломереж (275), від власних котелень (1057), на пічному опаленні (161), газовими (10) та електричними (63) конвекторами.

«У 2016 році у закладах освіти травмувалося двоє працівників. Смертельних нещасних випадків у закладах освіти не зареєстровано. З початку року у закладах освіти сталося п’ять нещасних випадків, три з них – пов’язані з виробництвом. На сьогодні безпека життя та здоров’я працівників залишається найбільш актуальним питанням. Керівникам управлінь та відділів освіти необхідно продовжити роботи по отриманню дозволів на виконання робіт та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки: систем газопостачання, парових та водогрійних котлів», – зазначив начальник відділу нагляду в АПК та СКС, на транспорті та зв’язку Управління Держпраці Петро Гичка.

«В Управлінні Держпраці у Тернопільській області зареєстровано 118 котлів, які розміщені у закладах освіти області. У наявних котлів найчастіше потерміновані періодичні технічні огляди, у деяких освітніх закладах експлуатуються водогрійні котли, які не стоять на обліку в Управлінні Держпраці», – розповів начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віктор Мовчан.

Голова обласної організації Людмила Мокей загострила увагу присутніх на тому, що на сьогоднішній день в окремих районах місцеві органи влади, вишукуючи додаткові можливості для економії коштів місцевих бюджетів, спонукають начальників відділів освіти, керівників шкіл приймати рішення про скорочення (до однієї ставки) кількості операторів газових котелень або взагалі запровадити систему газових установок без постійного перебування працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання. «Наразі це неприпустимо, – зазначила Людмила Іванівна, - адже відповідно до вимог п.3.25 розділу V «Правил безпеки систем газопостачання», затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 р. №285, робота установок, що використовують газ, без постійного перебування спеціальних працівників, допускається лише за умови їх розміщення у приміщеннях, обладнаних охороною та пожежною сигналізацією й аварійним вибухозахищеним освітленням; оснащення цих установок системами автоматизації, які забезпечують їх безаварійну роботу, протиаварійний захист тощо. Відповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України від 06.12.2010 р. №1205, в ЗНЗ в котельнях з газовим опаленням вводиться 1 штатна одиниця в зміну, а в котельнях, необладнаних автоматикою безпеки, - 2 штатні одиниці в зміну. Відповідно до трудового законодавства (стаття 50 КЗпП України) нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень, тому для цілодобового обслуговування котелень з газовим опаленням необхідно не менше 4 штатні одиниці».

Людмила Мокей також звернулася до керівництва управління Держпраці із проханням знайти важелі впливу на тих місцевих чиновників, які здійснюють такі порушення.

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 92 гостей на сайті