Новини ..::.. ПРО ГОЛОВНЕ В ДЕТАЛЯХ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  липень 2019  »
пвсчпсн
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

ПРО ГОЛОВНЕ В ДЕТАЛЯХ

PDF Друк

180031Засідання секції загальноосвітньої школи обласної організації галузевої профспілки відбулася 14 лютого 2018 року у приміщенні Будинку Профспілок Тернопільщини. У засіданні взяли участь голови районних, Чортківської міської профорганізацій.

Юрисконсульт обласної організації Степан Кушик детально проаналізував особливості підвищення заробітних плат працівникам освіти у 2018 році та, у зв’язку із великою кількістю запитань з місць, детально зупинився на аналізі урядових постанов Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року № 22 «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» та № 23 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

У ході обговорення з’ясувалось, що є неоднозначний підхід спеціалістів органів управління освітою у різних районах до визначення базової ставки заробітної плати для розрахунку надбавок та доплат педагогічним працівникам. А нова формула для розрахунку розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року №1088, та помісячний розпис цієї субвенції для частини адміністративно-територіальних одиниць створили проблеми, які проявилися у зменшенні надбавок за престижність, невчасній та неповній виплаті зарплати освітянам у перший місяць нового року. Та й подальші прогнози невтішні. Значно недофінансовано до потреби на цей рік міста обласного значення (Бережани, Кременець, Чортків).

Невдоволення також викликало подальше знецінення владою значення педагогічної діяльності працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти І-ІІ р.а. через розмежування в часі підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати між цією категорію освітян та педагогами, оплата праці котрих здійснюється за рахунок освітньої субвенції.

Аналіз стану фінансового забезпечення місцевих бюджетів обсягами освітньої субвенції та видатками на фінансування дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних, та інших установ освіти у 2018 році та виплати надбавки за престижність педагогічним працівникам області за січень ц. р. зробила заступник голови обласної організації Оксана Піхурко.

180033Голова обласної організації Людмила Мокей узагальнила дії виборних профорганів, спрямовані на забезпечення дієвого громадського контролю за дотриманням прав педагогічних працівників на оплату, встановлену відповідно до вимог чинного законодавства, ознайомила присутніх із листами ЦК Профспілки працівників освіти і науки України щодо питань підвищення оплати праці педпрацівників. Звернула увагу присутніх на недопустимість прямого застосування показників формули розподілу освітньої субвенції при формуванні мережі класів на наступний навчальний рік, оскільки у Бережанах та Кременці виконавчі органи місцевих рад уже планують з 1 вересня не відкривати перші, п’яті та дев’яті класи з наповнюваністю класів менше 25 учнів, що суперечить нормам Закону України «Про загальну середню освіту».

Профспілковий актив схвалив також проект звернення ТООППОН до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана про надання органам місцевого самоврядування права самостійно приймати рішення щодо дострокового підвищення посадових окладів працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти. Голови профорганізацій запропонували оформити це звернення ще й у вигляді електронної петиції, яку розмістити на сайті Кабінету Міністрів України. Голова Кременецької районної профорганізації Лілія Чечуріна внесла пропозицію розпочати збір підписів з вимогою внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 року №22 і гарантувати підвищення посадових окладів на 10% усім категоріям педагогічних працівників не пізніше 1 травня ц.р.

Учасники засідання обговорили інші актуальні питання діяльності обласної організації та її структурних ланок, зокрема:

  • - про облік членів профспілки, аналіз основних статистичних даних за 2017 рік та завдання, спрямовані на активізацію інформаційно-мотиваційну діяльність по формуванню позитивного іміджу Профспілки;
  • - про участь обласної організації у проведенні Всеукраїнської спартакіади серед спілчан;
  • - про оздоровлення працівників освіти та їхніх дітей у 2018 році;
  • - про колективно-договірне врегулювання відносин сторін соціального діалогу у опорних закладах загальної середньої освіти;
  • - про формування проекту структури обласної організації профспілки працівників освіти і науки;
  • - про черговий випуск альманаху «Освітянська скриня»;
  • - про участь у Всеукраїнському конкурсі з охорони праці.

180030180032180034  Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 33 гостей на сайті