Новини ..::.. ВІДБУДОСЯ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  лютий 2020  »
пвсчпсн
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829

ВІДБУДОСЯ ЗАСІДАННЯ ПРЕЗИДІЇ

PDF Друк

180039Розширене засідання президії ради обласної організації профспілки працівників освіти і науки України відбулося 14 березня 2018 року.

Для обговорення та прийняття рішень членам президії було винесено наступні важливі питання:

  • - про стан фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти в умовах запровадження Закону України «Про освіту» в 2018 році;
  • - про затвердження переліку оздоровчих закладів для санаторно-курортного лікування та відпочинку членів профспілки та їхніх дітей на 2018 рік;
  • - про підсумки громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах і закладах освіти Тернопільської області у 2017 році.

Інформуючи присутніх щодо стану фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів освіти Тернопільської області у 2018 році заступник голови обласної організації Оксана ПІХУРКО відзначила, що відповідно до поданої обласній організації профспілки інформації з місць для забезпечення в Тернопільській області у 2018 році фінансування усіх передбачених законодавством для педагогічних працівників виплат додаткова потреба коштів освітньої субвенції становить 102,8 млн. грн., коштів місцевих бюджетів на оплату праці непедагогічних працівників закладів загальної освіти – 27 млн.198,2 тис. грн. Недостатньо профінансовані заклади дошкільної освіти (не вистачає близько 9,5% до потреби), позашкільної освіти (близько 31,6%). Для потреб профтехзакладів Тернопільщини додатково необхідно 147,0 млн. грн.

Недостатність затверджених радами обсягів місцевих бюджетів та виділеної освітньої субвенції часто призводять до порушення трудових прав працівників.

Загострилася проблема з виплатою педагогічним працівникам надбавки «за престижність праці» з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 23. Погіршення умов оплати праці педпрацівників спричинено запровадженням обмеження її найменшим розміром 5%. У частині районів області зменшено такі виплати до мінімального розміру, окрім того, за збереження надбавки за престижність у розмірі 20% в окремих ОТГ доводиться боротися.

Були намагання окремих місцевих керівників встановлювати таку надбавку залежно від наповнюваності шкіл у розмірі від 5% до 20%, що суперечить згаданій урядовій постанові.

Через недосконалу нову формулу обрахунку освітньої субвенції в досить скрутному становищі опинилися заклади освіти міст обласного значення Бережани, Кременець, Чортків.

З прийняттям низки постанов Кабінетом Міністрів України порушено співвідношення між рівнем оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Не передбачено підвищення з 1 січня 2018 року посадових окладів та ставок заробітної плати за галузевою ознакою викладачам спеціальних дисциплін, керівникам, їх заступникам та іншим педагогічним працівникам закладів професійно-технічної освіти, тренерам-викладачам.

Продовжується знецінення праці кваліфікованих працівників через значний відрив від розміру мінімальної заробітної плати величини базового посадового окладу ЄТС та включення до мінімальної заробітної плати надбавок, доплат, винагород, премій. Однаковою стала заробітна плата працівників, посади яких відносяться до 11 тарифного розряду включно.

Продовжується практика скорочення працівників закладів освіти, перегляду штатних розписів у сторону зменшення.

У зв’язку з нерівномірним помісячним розподілом освітньої субвенції у січні-лютому ц. р. у частині районів й ОТГ виплата учителям підвищеної заробітної плати у повному обсязі проведено із значним запізненням.

Члени президії, обговоривши дане питання порядку денного, вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України з вимогою удосконалити формулу розподілу освітньої субвенції; зобов’язали виборні профоргани структурних ланок обласної організації забезпечувати своєчасне і дієве реагування на рішення влади, які стосуються фінансування закладів освіти, впливати на їх прийняття з використанням всіх можливих форм і методів профспілкової роботи задля дотримання трудових і соціально-економічних прав та інтересів спілчан, недопущення їх звуження.

Крім того, президія затвердила перелік оздоровчих закладів для санаторно-курортного лікування й відпочинку членів профспілки та їхніх дітей на 2018 рік і підвела підсумки громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах і закладах освіти Тернопільської області у 2017 році.

За підсумками обговорення питань порядку денного прийнято відповідні постанови.

Цього ж дня голова обласної організації Людмила МОКЕЙ провела виробничу нараду з головами районних організацій, у ході якої присутні обговорили матеріали засідання президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.02.2018 року.

Людмила Іванівна акцентувала також на важливості приведення до чинного законодавства колективно-договірних зобов’язань сторін соціального діалогу.

Про проблеми державної реєстрації первинних профспілкових організацій і особливості розгляду трудових спорів розповів учасникам наради юрисконсульт обласної організації Степан КУШИК.

Традиційно, на завершення профспілкові лідери обмінялися інформацією про діяльність територіальних організацій, зупинилися на проблемних питаннях та можливих шляхах їх вирішення.

180040180041180042180043180044180045

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 10 гостей на сайті