Новини ..::.. РАЙОННА ГАЛУЗЕВА УГОДА – В ДІЇ!

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  червень 2020  »
пвсчпсн
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

РАЙОННА ГАЛУЗЕВА УГОДА – В ДІЇ!

PDF Друк

180072Питання щодо стану виконання діючої районної галузевої Угоди за підсумками минулого 2017 року та внесення змін і доповнень до Угоди на 2018 рік було основним на спільному засіданні колегії відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації та освітянського профспілкового активу Заліщицького району, яке відбулося у березні цього року.

Начальник відділу з питань освіти, молоді та спорту РДА Надія Підгреб’я та голова районної організації галузевої профспілки Олексій Прогодюк довели до відома присутніх інформацію про те, як саме реалізовувались положення Угоди.

Зокрема відзначалося, що протягом 2017 року вчителям вчасно і у повному розмірі виплачувались зарплата, відповідні доплати й надбавки до неї, допомога на оздоровлення, а також до Дня працівника освіти було проведено виплату грошової винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків у розмірі 50-55 відсотків від посадового окладу, як це передбачено районною галузевою Угодою. Суттєвим позитивом було збереження у 2017 році 20-відсоткового розміру надбавки за престижність педагогічної праці для педагогічного персоналу закладів загальної середньої, дошкільної і позашкільної освіти та серйозне зміцнення матеріально-технічної бази закладів і установ.

Завдяки злагодженій роботі відділу з питань освіти, молоді та спорту й районної профорганізації із захисту прав освітян на гідну оплату праці, спільним зверненням до органів влади й місцевого самоврядування (11.10.2017 р. – до голів районної ради та районної державної адміністрації, 14.11.2017 р. – до голів ОДА та обласної ради) у кінці 2017 року також вдалося здійснити виплату «протермінованої» матеріальної допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної освіти та районного науково-методичного кабінету.

Протягом 2017 року за фінансового сприяння районної організації профспілки в 10 закладах було проведено атестацію 19 робочих місць за умовами праці. Завдяки цьому працівникам здійснюються відповідні доплати та надаються додаткові відпустки, що є дієвим мотиваційним чинником.

У минулому році також проводилася виплата надбавок за роботу в шкідливих умовах (10 відсотків від посадового окладу) та роботу в нічний час (35 відсотків від посадового окладу), що передбачено діючою районною галузевою Угодою.

Важливо, що у 2017 році вдалося домогтися нарахування «ЄСВ – 22% від МЗП» на зарплату «основних працівників», яка є меншою від мінімальної, і цим мінімізувати ризик зниження пенсійного стажу для такої категорії працівників.

Доповідачами було зазначено, що, загалом із 157 пунктів зобов’язань Сторін діючої Угоди за підсумками 2017 року 133 (84,7%) вважаються виконаними чи виконуються; частково виконані або частково виконуються – 15, не виконані (не виконуються) – 9.

Основними причинами невиконання чи часткового виконання 24 положень Угоди є обмежене фінансування освітньої галузі в районі, зокрема, фінансування з місцевого бюджету, який залишається «надто бідним». Саме тому у 2017 році бували випадки порушення термінів виплати заробітної плати працівникам дошкільної, позашкільної освіти, технічному й обслуговуючому персоналу закладів загальної середньої освіти та несвоєчасної виплата «відрядних» працівникам різних категорій.

Поряд з цим доповідачі відзначили, що 12 положень з числа тих, які не виконані (не виконуються) та частково виконані (частково виконуються), залишаються такими через здебільшого формальний підхід Сторін Угоди до питань здійснення належного контролю за виконанням колдоговірних зобов’язань.

На спільному засіданні також було внесено низку змін і доповнень до діючої районної галузевої Угоди, запропонованих спільною робочою комісією, які стосуються створення умов для забезпечення стабільного розвитку галузі, регулювання трудових відносин, режиму праці та відпочинку, нормування й оплати праці, охорони праці та здоров'я, соціальних гарантій, пільг і компенсацій.

Олексій ПРОГОДЮК, голова Заліщицької

районної організації профспілки працівників освіти

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 37 гостей на сайті