Новини ..::.. ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ОБЛОРГАНІЗАЦІЇ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  жовтень 2019  »
пвсчпсн
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ОБЛОРГАНІЗАЦІЇ

PDF Друк

180085Розгляд питання щодо стану врегулювання колективно-договірних зобов’язань сторін соціального діалогу в умовах адміністративно-територіальної реформи та ходу виконання Угоди між управлінням освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації та радою обласної організації профспілки працівників освіти і науки України на 2017-2020 роки стало предметом обговорення на засіданні ради обласної організації Профспілки, яке відбулося 26.04.2018 року.

Голова обласної організації Людмила Мокей, інформуючи присутніх, відзначила, що в області колективні договори укладено у 742 з 755 (98,3%) закладів освіти, де діють первинні профспілкові організації. Кількість працівників, охоплених колективними договорами, складає 29544 особи або 99,5% від загальної кількості працівників. Територіальні угоди між органами управління освітою та виборними профспілковими органами укладено у всіх районах, м. Чорткові, а також у більшості ОТГ.

Робота з укладення угод та колективних договорів, внесення до них доповнень, які викликані змінами чинного законодавства, структурними ланками профспілки ведеться постійно. Сьогодні, у період суспільних змін та реформ, котрі часто призводять до значних порушень соціально-трудових, професійних прав та інтересів спілчан особливо важливо сторонам соціального діалогу домогтися дієвості колективно-договірних зобов’язань.

Голова обласної організації зупинилася на конкретних прикладах як позитивних напрацювань у сфері колдоговірної роботи, так і проблем, які виникають при реалізації положень галузевої й територіальних угод.

Особливу увагу вже вкотре було приділено питанням дефіциту фінансування закладів освіти області та несправедливого підходу до різних категорій освітян при підвищенні заробітної плати у 2017-2018 роках.

«Нестача коштів тягне за собою порушення чинного трудового законодавства, зокрема не завжди в бюджетах закладів освіти передбачаються надбавки та доплати за різні види роботи, компенсаційні виплати на відрядження працівників, в тому числі тих, які направляються на курси підвищення кваліфікації.

У більшості адміністративно-територіальних одиниць не забезпечується необхідне фінансування заходів з охорони праці», - зазначила Людмила Іванівна.

Було також відзначено, що в багатьох органах місцевого самоврядування, на жаль, склалася тенденція не вишукувати можливості щодо виділення коштів з місцевих бюджетів для забезпечення оплати праці освітян, а ініціювати заходи з їх економії, які багато у чому суперечать чинному законодавству України та призводять до необґрунтованих скорочень працівників. Це спричиняє невдоволення у колективах закладів освіти та серед батьківської громадськості.

У підсумку обговорення було вирішено, що у зв’язку із змінами в законодавстві, внесенням змін до Галузевої угоди, схвалених Пленумом ЦК Профспілки працівників освіти і науки України 19 квітня ц.р., необхідно у стислі терміни розпочати підготовку проекту змін до обласної та усіх територіальних угод й колективних договорів.

В обговоренні питання порядку денного взяли участь голова Гусятинської РОП Голубович В.М., голова Бучацької РОП Рій Є.В., голова Тернопільської РОП Ракочий І.С., голова Кременецької РОП Чечуріна Л.І. та голова Чортківської міської організації Охріменко І.М.

Засідання ради обласної організації закінчилося нагородженням переможців конкурсу «Краща профспілкова організація» та відзначенням профорганізацій за успішне виконання обласної програми «Спілчани. Здоров’я і дозвілля» у 2017 році.

Завантажити…

Прес-центр облорганізації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 247 гостей на сайті