Новини ..::.. РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  жовтень 2019  »
пвсчпсн
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ РАДИ ВИЩОЇ ШКОЛИ

PDF Друк

180142Розширене засідання Ради вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України відбулося у Києві 7 листопада 2018 року за участю Голови Профспілки працівників освіти і науки України Георгія Труханова, першого заступника Міністра освіти і науки України Володимира Ковтунця, заступників Голови Профспілки Сергія Романюка та Ольги Чабанюк.

Голова Ради вищої школи Володимир Цвих відкрив засідання та окреслив основні питання порядку денного. Зокрема для обговорення запропоновано проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження формули розподілу обсягу видатків загального фонду державного бюджету між закладами вищої освіти на підготовку кадрів на умовах державного замовлення та забезпечення діяльності їх баз практики».

У вступному слові Голова Профспілки Георгій Труханов коротко поінформував учасників про стан освітнього законодавства та виклики, які сьогодні стоять перед вищою школою, а також сформулював основні завдання, які мають бути зроблені для поліпшення ситуації.

За слова Георгія Труханова, вища освіта сьогодні формує капітал держави і значно впливає на суспільний розвиток, який цим людським капіталом здійснюється. Тому бюджетами усіх рівнів у 2019 році мають бути передбачені усі необхідні видатки на освіту, достатні для забезпечення виплат заробітних плат педагогічним та науково-педагогічним працівникам і стипендій для студенства.

Заступник Голови Сергій Романюк проаналізував основні показники передбачених головним кошторисом країни видатків на освіту на наступний рік та висловив позицію Профспілки щодо нього.

Заступник міністра Володимир Ковтунець поінформував про застосування нових механізмів щодо фінансування вищої освіти та формулу розподілу обсягу видатків загального фонду держбюджету між закладами вищої освіти.

У ході засідання голови первинних профспілкових організацій провідних закладів вищої освіти з усієї України, члени Ради обговорили актуальні питання у сфері вищої освіти. Зокрема розмова у форматі «запитання-відповідь» стосувалася переважно непростих перемовин профільного міністерства з мінфіном щодо підняття заробітних плат викладачам ВНЗ, потреби у зміні системи оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, штатних розписів вишів та процедури їх затвердження, діяльності технікумів і коледжів та передачі їх на місцеві бюджети, стипендіального забезпечення студентів тощо.

За наслідками обговорення порядку денного Рада вищої школи ЦК Профспілки працівників освіти і науки України прийняла постанову про подальші кроки, спрямовані на захист прав і гарантій працівників вищої освіти, молоді, яка навчається, та відстоювання потреб освітньої галузі у державному бюджеті країни на 2019 році.

Участь у засіданні Ради вищої школи від Тернопільщини взяли Людмила Мокей, голова обласної організації, та Оксана Гарматюк, голова первинної профорганізації працівників Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя.

180143180146180144

Прес-центр обласної організації

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 667 гостей на сайті