Новини ..::.. ПРЯМИЙ ЕФІР. ПРОФСПІЛКИ ПРОТИДІЮТЬ ВИКЛИКАМ І ЗАГРОЗАМ У СФЕРІ ПРАЦІ

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  жовтень 2020  »
пвсчпсн
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

ПРЯМИЙ ЕФІР. ПРОФСПІЛКИ ПРОТИДІЮТЬ ВИКЛИКАМ І ЗАГРОЗАМ У СФЕРІ ПРАЦІ

PDF Друк

200004Одностайну підтримку активним діям профспілок усіх рівнів проти утиску владою трудових прав людини праці висловили 10 січня керівники членських організацій ФПУ на всеукраїнській селекторній нараді у Києві.

Серед загроз, небезпечних для кожної працюючої людини було названо запропоновані владою так звані реформи трудового законодавства.

Насамперед, йдеться, про законопроекти про працю, реформування системи соціальних відносин і соціального страхування (звісно, не на користь трудової людини), а також законопроекти про медіацію, страйки і локаути, про внесення змін у діяльність профспілок, які фактично погрожують їх знищенням. Хоча саме профспілки є тими правозахисними організаціями, які послідовно відстоюють соціальні та економічні права працівників у нашій країні.

- Нам потрібно сконсолідувати увесь профспілковий рух в країні, - наголосив, звертаючись до колег, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, -  Неприпустимою є ситуація, коли законодавчі зміні, які стосуються кожного, розробляються владою кулуарно, без участі соціальних партнерів. Це – є проявом авторитарності влади та тиску на профспілки ,що є протизаконним. Ми переконані, що реформи, які готуються на ринку праці, мають розроблятися спільними зусиллями соціальних партнерів, тому потрібно повернутися в русло соціального діалогу, - зазначив профспілковий лідер.

Його підтримали керівники усіх профоб’єднань та всеукраїнських профспілок, що входять до складу ФПУ.

На нараді виступили керівники та представники профоб’єднань Вінницької, Харківської, Луганської, Полтавської, Тернопільської, Закарпатської, Кіровоградської, Львівської, Житомирської, Дніпропетровської, Черкаської та інших областей, керівники всеукраїнських профспілок.

Солідарна позиція профспілок країни стосовно дій Уряду з реформування сфери праці була продемонстрована керівниками СПО об’єднань профспілок у Зверненні до Президента України Володимира Зеленського. Від імені 7 млн. громадян України – членів профспілок вони закликали гаранта Конституції 16 січня ц.р. прийти до людей на Всеукраїнське профспілкове віче і разом з тисячами його учасників встати на захист конституційних і трудових прав працівників.

У ході селектору було обговорено заходи операційного Плану дій профспілок на захист прав працівників. Акцентувалось на необхідності проведення масштабної інформаційно-роз’яснювальної роботи у трудових колективах, організації пікетів та публічних заходів, наступальної інформкампанії у ЗМІ і соцмережах.

Люди мають знати, що їх очікує зі змінами у трудовому законодавстві, - переконані у ФПУ.

Сьогодні нам потрібна підтримка кожної первинки, необхідно провести перемовини  з народними депутатами, які представляють у Верховній Раді ті чи інші області, щоб переконати їх не голосувати за антинародні законопроекти. Скористатись підтримкою, яку надають міжнародні інституції та профоб’єднання.

У разі ігнорування владою профспілкової позиції за справедливу трудову реформу та порушення вимог ратифікованих Україною норм міжнародного законодавства, якими, зокрема, гарантується для громадян право на об’єднання в профспілки, ми вимушені будемо закликати спілчан до проведення масових акцій протесту, аж до загальнонаціонального страйку.

За матеріалами Прес-центру ФПУ

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 417 гостей на сайті