Новини ..::.. В УРЯДОВЦІВ ТА МІСЦЕВОГО КЕРІВНИЦТВА БАЧЕННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ ОСВІТЯН ПІД ЧАС КАРАТИНУ – РІЗНЕ!

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  листопад 2020  »
пвсчпсн
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

В УРЯДОВЦІВ ТА МІСЦЕВОГО КЕРІВНИЦТВА БАЧЕННЯ ОПЛАТИ ПРАЦІ ОСВІТЯН ПІД ЧАС КАРАТИНУ – РІЗНЕ!

PDF Друк

1606Призупинення роботи закладів освіти під час пандемії COVID-19 навесні 2020 року, впровадження карантинних заходів, дистанційної форми навчання, внесення змін до законодавства України про працю стало причиною спроб окремих владців на місцях «зекономити» на праці освітян та скоротити заробітну плату працівників. Звістки про це неодноразово надходили до обласної організації профспілки.

Саме тому Тернопільською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України було надіслано звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України та народних депутатів України, у яких вказувалося, що на Тернопіллі мають місце випадки, коли органи виконавчої влади та місцевого самоврядування в окремих районах та об’єднаних територіальних громадах спонукають, а то й примушують працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти, техперсоналу шкіл, чия зарплата виплачується за рахунок місцевих коштів, брати відпустки за власний рахунок або «тимчасово» звільнитися, керівників закладів освіти зобов’язують провести заходи з т.з. «оптимізації» технічного персоналу. Такі дії місцевих керівників поставили на межу виживання значну частину працівників закладів освіти.

У зверненні також наголошувалося, що в умовах глобальної пандемії збереження заробітної плати на період карантину – не менш важлива умова для запобігання поширенню інфекції, захисту здоров’я українців та підтримки хворих.

Для цього чинне українське законодавство має достатні важелі. Зокрема,  ч.3 ст.113 КЗпП України передбачає збереження середнього заробітку за час простою не з вини працівника, коли виникає ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівників. «Каменем спотикання» стало лише словосполучення «виробнича ситуація» у ч.3 названої статті.

Складна епідемічна ситуація загалом в країні є небезпечною для кожного окремого виробництва, установи, організації. Через загрозу життю і здоров’ю українців Кабінетом Міністрів України було запроваджено режим надзвичайної ситуації.


Відповідно до Кодексу цивільного захисту України надзвичайна ситуація – це порушення нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена епідемією або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров'ю населення (п.24 ст. 2).

Тож у випадку поширення смертельно небезпечного коронавірусу в Україні й проголошення загальнодержавного карантину застосування ч.3 статті 113 КЗпП України як підстави для оплати простою не з вини працівників мало би стати аксіомою для кожного роботодавця.

З метою уникнення неоднозначного застосування ст. 113 КЗпП України обласна організація профспілки вимагала у керівництва держави вжиття необхідних заходів, котрі допоможуть відновити соціальну справедливість, не допустити зубожіння найменш оплачуваної категорії працівників закладів освіти, захисту їхніх прав.

На адресу обласної профорганізації надійшли відповіді від Комітету з питань соціальної політики та захисту прав працівників ВРУ, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства освіти і науки України, які за дорученням вищого керівництва вивчали ситуацію, що склалася в питанні оплати праці освітян.

Усі перелічені вище інстанції єдині в одному – підтримці позиції профспілки щодо необхідності забезпечення гідних умов оплати праці усіх працівників освіти як такої категорії працівників, чия робота є складною, відповідальною і надзвичайно важливою для формування людського капіталу нашої держави.

Зокрема, Міністерство освіти і науки України у своєму листі акцентує увагу на те, що п.8.3.3. Галузевої угоди між МОНУ та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки передбачено здійснення оплати простою працівникам, включаючи непедагогічних, не з їх вини, в розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу), а також забезпечення оплати праці всіх інших педагогічних працівників (вихователів, вихователів-методистів, педагогів-організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів, керівників гуртків, музичних керівників тощо) закладів освіти у випадках епідемії з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації.

Міністерство освіти і науки також запевнило освітянську спільноту області в тому, що своїми листами на адресу органів управління освітою та керівників закладів освіти неодноразово наголошувало на неухильному дотриманні вимог законодавства при виплаті заробітної плати працівникам закладів освіти, у тому числі й тих, що фінансуються з місцевих бюджетів (заклади дошкільної, позашкільної освіти), на період оголошеного у країні карантину та збереженні під час простою усім працівникам закладів і установ освіти оплати в розмірі середньої заробітної плати.

 

1606_1-11606_2-1
 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 116 гостей на сайті