Новини ..::.. Профспілки на захисті прав працівників

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  липень 2020  »
пвсчпсн
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Профспілки на захисті прав працівників

PDF Друк

DSCF52743 листопада Тернопільська обласна організація профспілки працівників освіти і науки під керівництвом обласної ради профспілок провела пікетування Тернопільської обласної державної адміністрації.

Протестна акція, в якій взяли участь всі члени територіального профспілкового об’єднання (освітяни, працівники культури, охорони здоров’я, державних установ, галузей виробничої сфери), проводилась у зв’язку із зниженням рівня соціальних стандартів та гарантій у проекті Державного бюджету України на 2012 рік, які не забезпечують достатнього фінансування галузей бюджетної сфери та права громадян на належний рівень життя, що може призвести до подальшого зубожіння працівників.

DSCF5287Мета пікетування – не допустити загострення соціально-економічної ситуації. Тому виникла необхідність оприлюднення протесту профспілок проти запропонованих Урядом у проекті Держбюджету України на 2012 рік соціальних стандартів і гарантій та неврахування пропозицій профспілок щодо покращення соціального-економічного становища працівників.

Профспілки, насамперед, наполягають:

– встановити прожитковий мінімум з урахуванням оновлених наборів харчування, непродовольчих товарів та послуг;

– визначити розмір мінімальної заробітної плати на рівні реально обрахованого прожиткового мінімуму з усіма урахуваннями і подальшим поетапним зростанням;

– передбачити підвищення розміру тарифної ставки за ЄТС;

– передбачити необхідні кошти для підвищення пенсій, призначених у минулі роки;

– покращити стипендіальне забезпечення студентів;

– не допустити затримки чи невиплати заробітної плати у 2011 році та надання примусових відпусток за власний рахунок.

Перед учасниками акції протесту виступили: голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний, представники галузевих профорганізацій, зокрема від профспілки працівників освіти і науки – голова Бучацької районної організації профспілки, депутат обласної ради Євген Рій. Від представницької влади виступив голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Освітяни, як і представники інших бюджетних галузей, висловлюють глибоку стурбованість з приводу обмеження соціальних стандартів і гарантій працівникам у проекті Державного бюджету України на 2012 рік та можливістю затримки чи невиплати заробітної плати ще до кінця поточного року. _044

Наша профспілка вимагає стовідсоткового фінансування галузі освіти і науки у 2012 році як реально пріоритетної, а не на рівні декларацій.

Учасники протестної акції прийняли резолюцію до всіх гілок влади з вимогою безумовного виконання законодавства щодо захисту соціально-економічних прав і свобод громадян.

Р Е З О Л Ю Ц І Я
учасників акції протесту профспілок та громадськості Тернопільщини
м.Тернопіль 3 листопада 2011 р.

Ми, представники профспілок та громадських організацій Тернопільщини, що зібралися біля будинку обласної державної адміністрації, демонструємо єдність та готовність відстоювати своє право на гідне життя.

Профспілки та громадськість області обурені схваленим Верховною Радою України в першому читанні законопроектом "Про Державний бюджет України на 2012 рік", який за змістом є антисоціальним та антинародним. Його положення базуються на занижених розмірах державних соціальних стандартів та гарантій. Уряд та депутати пропонують своїм громадянам встановити мінімальну заробітну плату майже на 30 % нижчу за фактичний її розмір. Співвідношення мінімальної заробітної плати  до середньої складатиме лише 35 % замість 45 %, передбачених Генеральною угодою. У наступному році знову планується застосування занижених розмірів тарифної ставки працівника І розряду Єдиної тарифної сітки, що зменшить місячну заробітну плату від 400 до 900 гривень.

Суттєво занижені Міністерством фінансів України розрахункові показники зведеного бюджету області на 2012 рік і задовольняють його потреби лише на 86 %. Зокрема,  державного управління на 48%, освіти – 91%, охорони здоров’я – 91%, соціального захисту та соціального забезпечення – 85%, культури і мистецтва – 86%, фізичної культури і спорту – 64%.

Внаслідок недофінансування бюджетних установ області до кінця поточного року не вистачає більше 70 млн.гривень на заробітну плату. Працівники змушені брати відпустки без збереження заробітної плати. Тривалий час державним службовцям не виплачується грошова винагорода за сумлінну безперервну працю, зразкове виконання трудових обов’язків, допомога для вирішення соціально – побутових потреб; працівники охорони здоров’я і соціальної сфери не отримують матеріального заохочення; більшість категорій бюджетних працівників позбавлені  матеріальної допомоги на оздоровлення.

МИ ВИМАГАЄМО:

від Верховної Ради України
–  забезпечити при прийнятті Закону України "Про Державний бюджет на 2012 рік" встановлення з 1 січня 2012 року мінімальної заробітної плати та  мінімальної пенсії за віком на рівні об’єктивно визначеного прожиткового мінімуму, передбачити кошти для встановлення базового розряду ЄТС на рівні мінімальної заробітної плати;

від Кабінету Міністрів України
– припинити дискримінацію в заробітній платі працівників бюджетної сфери, запровадити з 2012 року Єдину тарифну сітку у повному обсязі;

від обласної державної адміністрації та обласної ради
– забезпечити  повне фінансування на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери у 2011році;
– домогтися змін розрахункових показників Міністерства фінансів України для забезпечення  видатків зведеного обласного  бюджету на 2012 рік у повному обсязі.

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 49 гостей на сайті