Організаційна робота ..::.. Організаційно - масова робота ..::.. Рекомендації щодо створення і роботи комісій профкому первинної організації

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  квітень 2020  »
пвсчпсн
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Рекомендації щодо створення і роботи комісій профкому первинної організації

PDF Друк

РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо створення і роботи комісій профкому первинної організації


На підставі мети та завдань Профспілки, її первинних організацій, визначених Статутом, при профкомі первинної організації можуть створюватися постійно діючі комісії за напрямками роботи: організаційно-масова, культмасова, житлово-побутова, з питань оплати праці, соціально-економічного захисту, з охорони праці, з правового захисту, з роботи серед дітей, з роботи з молоддю, спортивно-масова і т.д. При профкомах та малочисельних профорганізаціях (до 15 членів Профспілки) можуть бути організатори роботи за перерахованими напрямками, в т.ч. представники з охорони праці.
Як правило, комісії створюються профкомом після звітно-виборних зборів, при потребі в період між виборами.
Про доцільність створення певних постійно діючих комісій профком кожної первинної профспілкової організації вирішує самостійно, виходячи з потреб, умов, специфіки роботи.

Комісія організаційно-масової роботи профспілкового комітету здійснює організацію профспілкової роботи та вирішує її поточні питання  відповідно до статутних цілей та завдань профспілки, проводить підготовчу і організаційну роботу з проведення засідань, конференцій та інших заходів профспілкової організації. Оформляє профспілкову документацію профкому, контролює виконання рішень профспілкового комітету закладу освіти, здійснює навчання профспілкового активу, контролює взяття та зняття з обліку членів профспілки, допомагає в оформленні кутка профспілкового комітету, надає інформацію про роботу профспілкового комітету засобам масової інформації.

Комісія соціально-економічного захисту здійснює заходи, направлені на забезпечення соціально-економічного захисту членів Профспілки, поліпшення умов праці та навчання, контролює дотримання законодавства про працю, її оплату, режим праці і відпочинку, забезпечує діяльність профкому в колдоговірній роботі тощо.
Зокрема, організовує вироблення колдоговору, контролює виконання його положень, перевіряє відповідність кадрових наказів нормам трудового законодавства, стан ведення трудових книжок працівників, турбується про своєчасність розгляду на профкомі розподілу педагогічного навантаження, розкладу занять, графіка відпусток, надання відпусток, надання всіх видів відпусток, оплати праці та доплат згідно законодавства та колдоговору, преміювання працівників відповідно до Положення, проведення безоплатних професійних медоглядів, організовує наставництво над молодими та малодосвідченими працівниками і т. д.

Комісія громадського контролю – проводить перевірку роботи фінансово-господарської діяльності закладу освіти та вирішує поточні питання профспілкової роботи у відповідності зі статутними цілями та завданнями профспілкового комітету. Зокрема, комісія громадського контролю здійснює контроль над виконанням бюджету закладу освіти, перевіряє відповідність діючому законодавству кадрової роботи, перевіряє роботу пунктів побутового обслуговування працівників, учнів та студентів закладу освіти на його території, контролює умови харчування працівників, учнів і студентів у пунктах, розташованих на території закладу освіти, здійснює взаємодію з вищими та нижчими за підпорядкуванням профспілковими органами.

Комісія культурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи (або організатор культмасової роботи) - здійснює заходи, направлені на поліпшення мікроклімату в колективі, організовує зустрічі з цікавими людьми, лекції, дискусії, диспути, поширює цікаві і корисні публікації, організовує дозвілля і відпочинок членів профспілки, їх дітей (вечори, екскурсії, змагання, турніри т. д.), турбується про вшанування ветеранів війни та праці, вітання колег з їх родинними урочистостями, про передплату профвидань і т. д. Проводить спортивно-оздоровчі заходи: змагання, турніри, турпоходи тощо. Турбується про своєчасні та в повному об'ємі профілактичні медичні огляди працівників.

Комісія житлово-побутової роботи (або організатор житлово-побутової роботи) - турбується про поліпшення житлово-побутових умов працівників: допомагає оформити документи для взяття на квартирний облік, отримання житла, кредитів, матеріальної допомоги; турбується про своєчасне надання компослуг (компенсацій за ненадані компослуги), про практичну, матеріальну допомогу непрацюючим ветеранам війни та праці, про надання членам профспілки ділянок під сади та городи, земельних ділянок для забудови та господарювання і т. д.

Комісія (представник) з охорони праці - контролює в закладі дотримання норм Закону «Про охорону праці».
Зокрема, глибоко вникає в питання створення здорових і безпечних умов праці, в здійснення підготовки закладу до нового навчального року, до роботи в осінньо-зимовий час, забезпечення адміністрацією атестації робочих місць за умовами праці і на цій основі та згідно колдоговору надання відповідним працівникам доплат, додаткових відпусток, засобів індивідуального захисту; контролює проведення щорічної перевірки опору контурів захисного заземлення, ізоляції, забезпечення нормального температурного, світлового режиму, безпечної роботи станків та обладнання, електробезпеки, протипожежної безпеки, виробничої гігієни, бере участь у розслідуванні травм, пов'язаних з виробництвом і т.д. Турбується про своєчасні та в повному об'ємі профілактичні медичні огляди працівників.

Комісії (організатори, представники) планують свою роботу, перевіряють стан роботи зі свого напрямку, складають акти, довідки, вносять пропозиції адміністрації, на розгляд профкому чи профзборів, де приймається відповідне рішення, постанова, що є обов'язковою для виконання.
Комісії виконують роботу, керуючись принципами колективності, демократії, гласності, з дотриманням принципів соціальної справедливості та законності, захисту інтересів членів профспілки.

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 46 гостей на сайті