Новини ..::.. 1 лютого відбулося засідання Кабінету Міністрів України

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  січень 2021  »
пвсчпсн
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

1 лютого відбулося засідання Кабінету Міністрів України

PDF Друк

aa18d2a2b1_211356У своєму вступному слові Прем’єр-міністр України М.Я.Азаров дав низку доручень з приводу звернень та пропозицій, висловлених та переданих Главі Уряду під час його зустрічі 27 січня ц.р. з профспілковим активом.

Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 1 лютого 2012 року


www.kmu.gov.uaШановні члени Уряду!

Шановні запрошені!


Природа в черговий раз за останні два роки випробовує нашу країну на міцність. Нагадаю небувалу посуху і надзвичайну пожежну небезпеку влітку 2010 року. Аномальну посуху восени 2011 року. І ось тепер екстремальні морози створюють Україні додаткові проблеми.

У ніч з 1 на 2 лютого в більшості областей очікується зниження температури до 30 градусів і нижче. Ще більші холоди, як обіцяють метеорологи, чекають на нас попереду.

Країна підготувалася до такого іспиту. Створені значні запаси газу, вугілля, топочного мазуту, які гарантують життєдіяльність всіх об’єктів теплопостачання у найбільші і тривалі морози.

У понеділок Уряд додатково доручив доукомплектувати всім необхідним аварійно-відновлювальні поїзди, які є в кожному відділенні залізниці. Таким чином, в кожній області створено мобільний ресурс, щоб в будь-якій точці країни швидко ліквідувати можливі масштабні аварії.

У країні створено понад 1,5 тисячі пунктів обігріву і харчування людей, які на вулиці потрапили в скрутне становище.

Особливу увагу звертаю на захист життя людей. На жаль, у нас багато тих, хто знаходиться у зоні ризику. Я наполягаю, щоб міліція, лікарі і комунальники безумовно надавали допомогу тим, хто знаходиться на вулицях, направляли безпритульних людей до пунктів обігріву або в будь-яке доступне тепле приміщення. Дільничі, патрульні, лікарі, соціальні працівники отримали відповідні інструкції. До речі, повідомляю всім, що Міністерство охорони здоров’я видало наказ, який забороняє виписувати з лікарень людей, які не мають постійного місця проживання, доки стоять холоди. Сергію Леонідовичу Тигіпку я доручив, щоб соціальні працівники зараз робили обходи одиноких, безпомічних, старих людей - не чекали критичних ситуацій.

Окреме завдання енергетикам, Юрію Анатолійовичу Бойко. Люди мені повідомили, що обленерго зараз продовжують планові ремонтні роботи і тому здійснюють планові відключення електроенергії. І це під час таких холодів! Негайно забезпечте, щоб де можна, плани були скориговані, а де не можна - людям забезпечили альтернативне енергопостачання.

З іншого боку, хочу закликати громадян мобілізуватися в такій складній ситуації, максимально економити тепло, гарячу воду, електроенергію, оберігати обладнання, а не псувати його, як це трапилося в Запоріжжі і призвело до відключення одного із енергоблоків Запорізької електростанції. Це все не тільки дорого коштує країні, а й визначаю нашу міцність перед випробуваннями.

І ще одне. Громадян, установи і підприємства переконливо прошу не бути байдужими, підтримати, захистити людей, які не можуть самі собі дати раду в такий складний час. Ми один народ.

На жаль, кризові ситуації уже мають місце. Наприклад, позавчора в Алчевську знову прорвало магістральну трубу водогону. Без води залишились мешканці п’яти міст. Але за кілька годин аварія, яка загрожувала паралізувати життя десятків тисяч людей, була ліквідована.

Хочу подякувати всім, хто оперативно ліквідував небезпеку. Водночас, це підтвердило, що прораховані нами ризики цілком реальні, а прийняті рішення щодо організації оперативного реагування під час екстремальних морозів – абсолютно необхідні.

Тому ні на хвилину розслаблятися не можна. Сьогодні ми послухаємо інформацію Клюєва Андрія Петровича, Балоги Віктора Івановича, Анатолія Михайловича Близнюка, та Аніщенка Олександра Володимировича щодо забезпечення життєдіяльності країни під час холодів: що зроблено і що ще необхідно зробити додатково.

Шановні колеги!

Екстремальні морози безжально висвітлили насправді давно відому проблему. Наше господарство надзвичайно енерговитратне. Країна використовує зайві дорогі енергоресурси, а громадяни витрачають зайві гроші на оплату теплопостачання. Тому що ми в багатьох випадках опалюємо вулицю.

Наші люди живуть у будинках, які не пристосовані до економного використання енергії. Левова частка житла побудована в радянські часи, коли газ, мазут, вугілля коштували копійки. Власне, нічого не коштували. Тому на шалені втрати тепла ніхто не звертав уваги.

Днями фахівці, які з допомогою сучасного обладнання проводять обстеження теплових втрат у житлових будинках, зробили узагальнений висновок, що стандартний радянський будинок споживає тепла в 2 і більше разів понад норму. Навіть там, де встановлено енергоощадне обладнання, споживання тепла в декілька разів перевищує європейські стандарти.

Таким чином, наші люди оплачують принаймні вдвічі більше обсягів теплопостачання, ніж це насправді необхідно. А коштує це нам в чотири рази більше ніж, наприклад, німцям, враховуючи кабальну ціну на газ для України.

Можемо ми в цій ситуації взагалі говорити про підвищення тарифів на газ для населення? Очевидно, що треба починати з іншого: за досить короткий час ретельно «утеплити» і модернізувати все житлово-комунальне господарство: від теплоцентралей і мереж до стін і вікон будинків.

І після цього справедливо буде, що люди стануть оплачувати стільки, скільки реально коштують послуги.

Причому програму енергозбереження треба створювати не «взагалі», а на підставі даних обстеження теплоефективності буквально кожного будинку. Це можливо і правильно.

Нам треба об’єднати зусилля Уряду, місцевої влади і громадян. Алгоритм в загальних рисах такий: держава створює стимули для модернізації ЖКГ і виділяє ресурси на таку програму. Переглядаємо будівельні нормативи теплоефективності відповідно до європейських стандартів, щоб у новобудовах ніколи вже не повертатися до цієї проблеми. Місцева влада формує практичні рішення з енергоефективності для кожної вулиці, кожного будинку. Громадяни, які ініціативно хочуть модернізувати своє житло, отримують технічну і кредитну підтримку, компенсацію своїх інвестицій в теплоізоляцію тощо.

Доручаю Міністерству регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства разом з Міністерством економіки і Міністерством фінансів розробити комплексну середньострокову державну програму, побудовану на таких принципах. Хочу, щоб всі зрозуміли: це не кон’юнктурне рішення, а безповоротна державна політика.

Шановні колеги!

Вчора я і багато з вас взяли участь у засіданні Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України. Почули оцінки і зауваження бізнесу до тих перетворень, які здійснені в країні і які набули чинності з 1 січня поточного року.

Звичайно, на практиці проблем ще багато. Але, долаючи опір і некомпетентність чиновників, корупцію і безвідповідальність, ми твердо йдемо до наміченої мети: дати бізнесу максимальну економічну свободу і максимальний захист прав тих, хто працює чесно.

Підкреслюю, що це дуже непросто в сьогоднішніх умовах, коли в Європі уже очевидно розгортається безпрецедентна криза. Колосальні боргові проблеми в Євросоюзі змушують нас спиратися тільки на власні сили. Тому ми і знижуємо податки, коли практично всі сусіди їх підвищують. Тому ми підвищуємо доходи людей, коли європейські країни скорочують соціальні витрати. Тому ми підтримуємо кожну ініціативу виробляти українські товари і створювати робочі місця в Україні.

Для чого це треба? Якщо просто: щоб люди більше заробляли і витрачали свої гроші на придбання недорогих і якісних вітчизняних товарів, на інвестиції в житло в Україні, на освіту своїх дітей, на своє здоров’я і відпочинок.

Тут я хочу повернутися до теми справедливої оплати праці. Минулого тижня вона логічно постала на зустрічі з профспілками. Я знову підкреслюю, що - це особлива турбота Уряду і головний пункт в діалозі влади з профспілками і роботодавцями.

Прямий шлях до підвищення трудових доходів – стале економічне зростання і підвищення продуктивності праці. Поліпшення економічного стану підприємств швидко обертається на зростання заробітної плати. Так було на початку 2000 до 2004 року, коли найбільше за історію України зростання супроводжувалось зростанням реальної заробітної плати вдвічі. Так само за останні два роки виходу з кризи: в грудні 2011 року середня заробітна плата перевищила 3 тис. гривень. Це майже на 40% більше, ніж два роки тому.

Але, по-перше, до кризова купівельна спроможність ще не відновилась – я вже говорив, що цього ми досягнемо поточного року. По-друге, залишається проблема справедливої оплати праці.

Тому нам потрібна відповідальна державна політика подолання цього розриву.

З іншого боку, потрібні механізми управління трудовими доходами в тих випадках, де держава має на це законне і природне право. Наприклад, справедливий перерозподіл в інтересах суспільства надвисоких доходів. Або коли експлуатується загальнонаціональне багатство, як надра. Так, наш експорт значною мірою базується на сировинних галузях, а частка оплати праці в собівартості продукції цих галузей найнижча. Таким чином, доход від надр, які належать народу, меншою мірою отримують громадяни України. Це несправедливо, і це одна з речей, які треба міняти.

Доручаю Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством соціальної політики глибоко вивчити питання економічно обґрунтованого збільшення рівня оплати праці та запропонувати відповідні механізми стимулювання росту частки оплати праці. І ми їх обговоримо з соціальними партнерами, з суспільством, щоб визначити виважену траєкторію справедливого росту трудових доходів.

Рух повинен бути зустрічним: держава створює умови – бізнес відповідає справедливим збільшенням оплати праці.

Я сказав вчора нашим партнерам – підприємцям, що основне завдання Уряду на 2012 рік – остаточно демонтувати систему адміністративного тиску на бізнес. Це головна вимога Президента і Уряду.

Треба 2012 рік зробити вирішальним з точки зору покращення інвестиційного клімату. Можна це зробити? Безумовно. Тільки за умови довіри і підтримки з боку бізнесу і суспільства. Ось чому я наполягаю, що питання довіри до нашої політики – ключове.

На підтвердження – один тільки приклад. Скільки було спекуляцій і страшних прогнозів щодо долі малого бізнесу. А в підсумку перереєстрація «спрощенців» практично завершилась, цю модель оподаткування обрали 1 мільйон 105 тисяч фізичних осіб – значно більше, ніж було минулого року. На загальній системі оподаткування продовжать працювати 1 мільйон 300 тисяч фізичних осіб-підприємців. І з кожним місяцем вони будуть відчувати полегшення умов ведення бізнесу. Я це гарантую. Тому що Уряд чує пропозиції та претензії бізнесу і оперативно на них реагує. Відбувається налагоджування нової системи відносин, забезпеченої законодавством. Відбувається у постійному діалозі з бізнесом.

Діалог із суспільством – обов’язок кожного члена Уряду. Коментування і роз’яснення ваших дій через засоби масової інформації – це частина посадових обов’язків міністра, керівника центрального органу виконавчої влади.

Тому останнє, що я хочу у зв’язку з цим сказати. Я поспілкувався з головними редакторами ЗМІ, з журналістами, які висвітлюють роботу Уряду.

На жаль, головна претензія з їх боку залишається відомою: надто часто члени Уряду недоступні для питань преси. Тому журналісти так домагаються можливості поспілкуватися принаймні під час засідання Кабінету Міністрів України.

Цю проблему треба зняти. Звичайно, засідання Уряду має проходити організовано і без відволікань. Тому що працюємо ми не на телекамери, а на рішення, за які відповідаємо перед суспільством. Однак, тим більше, ці рішення мають бути прозорими, публічно роз’ясненими. На все абсолютно, що цікавить людей, ви повинні дати відповідь. Отже, я наполягаю, щоб члени Уряду безумовно і оперативно відповідали на запити журналістів – постійно, щодня, а не час від часу за бажанням.

Дякую за увагу.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 37 гостей на сайті