Новини ..::.. Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять…

Звіти і вибори

conversation

Освітянська скриня

conversation

Опитування

Як за п'ятибальною шкалою Ви оцінююте діяльність Вашої первинної профспілкової організації?
 
«  квітень 2020  »
пвсчпсн
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять…

PDF Друк

2011_07_15Минули роки, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої, землі. Цей день не минув безслідно, він розплодив по світу багато трагедій; він буде завжди об'єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Уже давно віддзвеніли чорнобильські дзвони, а ми все ще пам'ятаємо тих, хто пішов у вогонь, — вони увійшли у стогін і душу, болем зчорнену до дна.

Заява ФПУ з нагоди 26-ї річниці Чорнобильської катастрофи

Аварія на Чорнобильській АЕС – це велика техногенна й екологічна катастрофа, що має тяжкі наслідки соціального, демографічного, економічного та соціально-психологічного характеру.

Професійні спілки України пам'ятають про мужність і самовідданість сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – представників усіх республік колишнього Союзу РСР, які ризикуючи життям і здоров'ям виконали громадський обов'язок заради майбутнього прийдешніх поколінь, збереження людської цивілізації.

Сьогодні ми вшановуємо пам'ять представників усіх професій, які ціною власного життя і здоров’я зупинили поширення згубних радіоактивних викидів на весь світ. Це пожежники та атомники, які перші вступили в нерівну боротьбу з некерованою атомною енергію, шахтарі, будівельники, медики, транспортники, вчені, працівники органів міліції, військові і резервісти Збройних сил, представники інших професій.

Багатьох з них уже немає з нами. Добра і вічна їм пам'ять!

Федерація профспілок України завжди виступала за збереження та розвиток державної підтримки у соціальній сфері, проведення цілісної державної політики щодо захисту громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З перших днів після аварії профспілкові організації всіх рівнів приєдналися до роботи з надання допомоги постраждалим, евакуації і розміщення населення з м. Прип'яті і навколишніх районів, організації їх обслуговування, створення належних умов праці та побуту для ліквідаторів наслідків аварії, оздоровлення дітей з постраждалих районів.

Чорнобиль нагадує про себе й зараз. Особливу тривогу викликають стан здоров’я учасників ліквідації наслідків аварії, які проживають на забруднених територіях, розвиток онкологічних захворювань у дітей.

Проблемним залишається пенсійне забезпечення постраждалих громадян. Профспілки постійно наголошують на необхідності подолання низького рівня пенсій, зупинення скорочень соціальних виплат і компенсацій учасникам ліквідації наслідків аварії, їхнім сім'ям та мешканцям постраждалих територій, оздоровлення дітей-інвалідів.

У цьому зв’язку закликаємо Президента України,

Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України:

- створити умови для забезпечення законодавчо встановлених соціальних прав, належного захисту, організації відчутної допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи;

- забезпечити повну реалізацію державних та регіональних програм ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- переглянути постанову Кабінету Міністрів від 23.11.2011. №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з метою приведення розмірів соціальних виплат, визначених у постанові, у відповідність до розмірів мінімальних гарантій, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Територіальні профоб’єднання:

- зосередити свою роботу на посиленні соціального діалогу у вирішенні питань соціального захисту чорнобильців, активно використовувати для цього зобов’язання соціальних партнерів при укладанні галузевих, регіональних угод і колективних договорів;

- домагатись збільшення фінансування заходів, пов’язаних з соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи під час розробки проектів місцевих бюджетів на 2013 рік.

Звертаємось до урядів, професійних спілок інших країн, міжнародних профцентрів з надією на братерську підтримку кожного з постраждалих від наслідків Чорнобиля, які перебувають за межами України.

ПАМ'ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ – У НАШИХ СЕРЦЯХ!

ДОПОМОЖЕМО ЖИВИМ ГЕРОЯМ, ПОСТРАЖДАЛИМ

ВІД ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ!

Федерація профспілок ФПУ

 
free pokerfree poker

Вітання!

150101

Дати і події

image

Випадкове фото

Хто на сайті

На даний момент 22 гостей на сайті